09:52, 22.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.
душан влахович донесе победата ювентус градския съперник торино
Снимка: БГНЕС АРХИВ

Мойс Кийн сложи край на головата си суша, а Адриен Рабио вкара две попадения за убедителния успех на Ювентус срещу гостуващия Емполи с 4:0 в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Кийн не бе отбелязвал от април. Нападателят изведе домакините напред в резултата с гол още в 8-ата минута. В 56-ата Уестън МакКени удвои преднината на "бианконерите" с първия си гол в Серия А за сезона, а Рабио добави два гола в края, за да завърши впечатляващото представяне на домакините. Първо той беше точен в 82-ата след асистенция на Куадрадо, а в четвъртата минута на добавеното време оформи крайното 4:0 за Ювентус след пас на Данило.

След двете поредни победи отборът на Масимилиано Алегри се изкачи на седмо място в класирането на Серия А преди сблъсъка от Шампионската лига срещу Бенфика следващата седмица.

Днес са срещите Салернитана - Специя, Милан - Монца и Фиорентина - Интер.

Във временното класиране лидер е Наполи с 26 точки, следван от Аталанта с 24, Милан е на трета позиция с 23. Рома заема четвъртото място с актив от 22 точки. Лацио и Удинезе имат по 21 и са съответно на пета и шеста позиция.

Иван Бадавров и Октай Хасан със загуби на световното по борба до 23 г.
Даниел Митов: "Продължаваме Промяната" са в изолация