Ювентус с нулево реми като гост на Самдория

08:14, 23.08.2022
Чете се за: 02:22 мин.
Снимка: Туитър

Отборът на Ювентус допусна първа грешка стъпка в Серия "А" през новия сезон, след като завърши 0:0 като гост на Сампдория в среща от 2-ия кръг на шампионата.

Двубоят можеше да стартира по мечтан начин за домакините, които можеха да поведат още в 7-та минута, когато Мехди Лерис беше изведен на отлична позиция от свой съотборник, но ударът му се отклони в тялото на стража на Юве Перин, а след това топката срещна и гредата.

"Бианконерите" отговориха с изстрел на Хуан Куадрадо, който обаче бе отразен от вратаря на домакините Емил Аудеро.

След почивката гостите очаквано натиснаха своя съперник, като Аудеро на няколко пъти трябваше да прави ключови спасявания, за да запази нулевото равенство.

Дори той обаче нямаше какво да стори в 65-ата минута, когато Адриен Рабио се възползва от подаване на Душан Влахович и прати топката във вратата на домакините. За техен късмет в ситуацията се намеси системата ВАР, която подсказа на главния арбитър, че Влахович е бил в положение на засада при подаването към него.

По този начин двубоят завърши без победител, като след първите два кръга Ювентус се намира на 4-то място с 4 точки, докато Сампдория е на 16-та позиция с 1 пункт.

В друга среща от вчерашния ден в Италия Рома на Жозе Моуриньо записа втори успех в първенството, след като надигра минимално като домакин новака Кремонезе.