Трима български граждани са задържани при специализирана полицейска акция в района на Серес за телефонни измами, съобщават от гръцката полиция. У тях са намерени голяма сума пари и златни бижута.
Първите двама, мъж на 51 години и жена на 47 години, са измамили възрастна жена с мнима катастрофа на близък роднина, който имал нужда от спешна платена операция. Пострадалата нямала достатъчно пари в брой и дала на измамниците златни монети на стойност 7000 евро.
Арестуваха българи за телефонни измами в Гърция
При ареста са намерени у задържаните. Разследването установи,че двойката измамници са взели голяма сума пари от още трима възрастни гърци, както и златни бижута на стойност хиляда евро.
Третият българин също е арестуван в Серес, но е извършил телефонна измама в Александруполис, като е получил 17 хиляди евро.
Полицията установи,че тримата арестувани българи вече са участвали в няколко опита за измами все на възрастни хора от района на Серес.
Полицията продължава разследването и за още участници в престъпната схема. Арестуваните се намират в предварителния арест на полицията в Серес.
Сблъсъци между гръцки фермери и полиция на "Кулата": Има обгазени хора, включително и журналисти
Гръцките фермери започнаха ефективна блокада в района на Серес, на "Кулата" е спокойно
Протести на гръцките фермери: Днес решават дали ще блокират движението на „Промахон“
Как да гласуваме на "Eвровизия" - смс-и, онлайн и дори чрез специално мобилно приложение
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на страната на положителна