Кметът на града Иван Гайков ограничи и отдаването им под наем
В Община Приморско забраниха електрическите превозни средства, като кметът на града ограничи отдаването им под наем.
"Търговците бяха предупредени миналата година и се радвам, че проявиха разбиране и съпричастност в усилията да превърнем нашите курорти в спокойни, уютни и безопасни дестинации. Ограничихме отдаването под наем на тротинетки в Приморско с цел по-голяма безопасност. Има младежи, които карат в нетрезво състояние, карат по двама на едно превозно средство. Отделно шофьорите на автомобили изпадат в инфарктни състояния, защото на някой му е хрумнало да управлява неправилно тротинетка. Създава се дискомфорт в късните часове на денонощието. Панорамните крайбрежните алеи се превръщат в слалом писти. Това приключи", каза кметът на Община Приморско Иван Гайков.
Община Приморско въвежда и още една мярка за осигуряване на ред, спокойствие и улеснен трафик за туристите и жителите на общината – въвежда се "синя зона". Тя ще е в Приморско и Китен. Платеното паркиране ще бъде в сила от юни до 15 септември, като цената е 2 лв./час.
Тежка катастрофа с трима загинали: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив