ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Забраняват пазарите за живи животни и животинска продукция в цялата страна

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
6124
Чете се за: 01:20 мин.
Регионални

Вижте каква е причината за мярката

овцевъди килограм агнешкото великден
Снимка: Архив/БГНЕС
Слушай новината
00:00
00:00

Със заповед на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните от днес влиза в сила забрана за организирането и провеждането на пазари за всички видове домашни животни и птици.

Забраната се отнася и за екзотични животни и птици, животински продукти, както и за изложби на домашни животни и птици и екзотични животни и птици на територията на цялата страна.

Мярката е във връзка с усложнената епизоотична обстановка и има превантивен характер срещу възможното разпространение на болести по животните, като Инфлуенца по птиците, Африканска чума по свинете, шарка по овцете и козите и други.

Действията имат за цел и намаляване на значителните икономически загуби, които би претърпял бизнесът.

Заповедта на Агенцията по храните е издадена на базата на проведени по места заседания на епизоотични комисии и е в сила до изричната ѝ отмяна.

Контролът по места ще се извършва от директорите на Областните дирекции по безопасност на храните.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?