Вчера, на 5 октомври, е получен оперативен сигнал за отглеждане на наркотични вещества - растения от рода на канабиса, извършена е проверка в местността "Гюргево", в землището на село Михнево, община Петрич.
В обезлесен участък в планина Огражден са открити засадени 64 броя растения канабис с височина на растенията от 1,50 до 2,50 метра.
В нивата с канабис се появяват две лица. При легитимиране на служителите на МВР едно от лицата успява да се скрие, другото прави опит да окаже съпротива, същият е задържан, установена му е самоличността, той е на 62 години от село Струмешница, общ. Петрич.
Установено е и другото лице, което е на 72 години от село Дреново. При легитимиране на служителите на МВР той се насочва към тях с кирка и прави опит да ги удари.
При проверка на автомобил, ползван от един от задържаните, са намерени 204 грама сухи съцветия канабис.
Зад дома на едно от лицата е намерен канабис с бруто тегло 2,822 кг. Намерените засадени корени са унищожени чрез изгаряне на място, общо бруто тегло 126,7кг.
Извършена е проверка в дома на единия от задържаните в с. Струмешница, намерена е сумата от 18300 лева, газов пистолет и пневматична пушка, които са иззети.
Двамата мъже са задържани за 24 часа. Работата по случая продължава.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Задържаха двама души с над 55 кг наркотици в София, сред които фентанил в рекордно количество
ГДБОП разби престъпна група за рекет, действала чрез насилие, изнудване и отвличане
Митничари спряха нелегален внос на продукти за естетични процедури от Южна Корея
МВР и прокуратурата: Няма външни участници в смъртта на шестте жертви по случая "Петрохан"
Четирима мъже и една жена са с обвинения за разпространение на накротици в Пловдив
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие
Нямам съмнение, че БСП ще бъде представена в следващия парламент, каза Крум Зарков