11 нелегални мигранти от Сирия са задържани край Владая след гонка с полицията през изминалата нощ.
Задържани са и двама сърби – водач и негов спътник, които са управлявали ван, в който са били мигрантите.
Те са отказали да спрат на полицейски сигнал и е започнало преследване. Малко по-късно двамата сърби са спрели и напуснали превозното средство като са изоставили мигрантите, които са били без лични документи.
След кратко издирване полицията е задържала и двамата сърби.
По случая е образувано досъдебно производство.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра