Огромно количество наркотици – близо 400 кг хероин на стойност около 32 млн. лева, са задържани във Варна. Това съобщи главният прокурор Иван Гешев от профила си в Туитър.

Хероин за над 36 млн. лв. е задържан във Варна. Пратката идвала от Иран
Според източници на "По света и у нас" хероинът е внесен през пристанище Варна. Задържан е в Търговище при прехвърляне на пратката от един на друг камион. Има арестувани в хода на акцията.

"Браво за добрата работа на колегите от ОП-Варна, ГДБОП и Агенция "Митници", които отново защитиха нашите деца. България показва, че е солидна преграда срещу наркоразпространението!", написа още в Туитър главният прокурор.
Задържано е огромно количество наркотици – близо 400 кг. хероин на стойност около 32 млн. лв. Браво за добрата работа на колегите от ОП-Варна, ГДБОП и Агенция „Митници“, които отново защитиха нашите деца. България показва, че е солидна преграда срещу наркоразпространението️ pic.twitter.com/9pJxqdx0XB
— Ivan Geshev (@IvanGeshevPG) February 16, 2021
Дилърът, стопанисвал наркобази в столичните "Люлин" и "Редута", бил стар познайник на полицията
Златни накити, укрити в кисело мляко, откриха митничари на "Капитан Андреево"