Екип на РУ - Чирпан спря в неделя 22-годишен шофьор, превозващ 15 мигранти по АМ "Тракия". По случая е започнато бързо производство.
Полицаи опитали да спрат товарен автомобил "Пежо" в 13.40 ч. на АМ "Тракия", в посока София. Шофьорът обаче не спрял на подадения звуков и светлинен сигнал от униформените. На 188-и км на АМ "Тракия" водачът, поради възникнала техническа неизправност, спрял в аварийната лента и побегнал.
В товарния отсег на автомобила са открити 15 лица без документи за самоличност, определящи се като граждани на Сирия.
Шофьорът и превозваните мигранти са задържани в РУ - Чирпан за срок до 24 часа.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района