Загуба за Сепси и Христова в Еврокъп, Константинова отбеляза 13 точки в Исландия

Борислава Христова
Снимка: ФИБА
14:21, 26.01.2023

Първа загуба записа румънският Сепси на Борислава Христова в турнира Еврокъп. Румънките отстъпиха на френския АСВЕЛ със 76:91 като гост в елиминациите.

Националката бе над всички за Сепси и реализира 25 точки, като бе 7/16 при стрелбата си от средно разстояние, 3/5 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислава Христова добави 3 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути на паркета като титуляр.

Реваншът ще бъде на 1 февруари в северната ни съседка.

Друга българска националка Карина Константинова записа пореден силен мач за Кефлавик в исландското първенство. Гардът допринесе за победата на Хаукар с 83:62 в мач от 17 кръг в местния елит.

Националката се отчете с 13 точки, 5 борби, 9 асистенции и 2 откраднати топки за 36 минути на паркета като титуляр.

Кефлавик е лидер в класирането с баланс 16-1. На 29 януари Карина Константинова и тимът й ще излязат срещу Валур.

Социалният министър Лазар Лазаров опроверга твърденията на БСП за злоупотреби с евросредства