Единственият вариант за ремонт и поддръжка на самолетите МиГ-29 е в Полша, стана ясно от думите на военния министър Драгомир Заков днес. На този етап няма решение на проблема с лиценза за годност на бойните машини.
Според Заков, страната ни не може да остане без бойна авиация и във военното министерство обсъждат варианти за запазване на боеспособността на Военновъздушните сили.
"Как това ще го постигнем вече е въпрос на опции, които ние разглеждаме в момента, но също така подчертах, че тези опции трябва много бързо да бъдат финализирани и да бъде взето решение по тях в следващите не повече от два месеца, до три. Те са много варианти, разбира се. Това са лизинг, това са опции с наши съюзници. Въобще всякакви варианти, с които можем да остави Военновъздушните сили, техните способности да бъдат съхранени. Ние не бива да допускаме тези способности да бъдат загубени в нито един момент", каза Заков.
Министър Заков за нови изтребители: Има няколко опции, върху които работим
                                            
                    
                        Санкциите и собствеността на "Лукойл" - има ли опасност от недостиг на горива?
                    
                    
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026