17 нелегални мигранти бяха заловени около 10:30 часа на изхода на Велико Търново, в посока Варна. Чужденците са засечени от екипи на ОД МВР - Велико Търново, като най-вероятно са сирийски граждани.
Групата мигранти пътувала в два автомобила със софийска регистрация, като водачите на колите са сръбски граждани. На място тече оглед, а мигрантите и шофьорите ще бъдат отведени в Районното управление във Велико Търново за разпити и установяване на самоличността им.
По случая ще бъде образувано досъдебно производство, а на сръбските граждани ще бъдат повдигнати обвинения.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг