Огнището ще продължи да тлее с дни, РИОСВ извършва измервания на качеството на въздуха
Запали се сметището за битови отпадъци край великотърновското село Шереметя. Огънят е овладян, от общината и пожарната във Велико Търново уверяват, че няма риск за населението.
Старата клетка на депото край Шереметя се е запалила около 7.30 часа, съобщи в страницата си във Фейсбук кметът на Велико Търново Даниел Панов.
Изпратени са противопожарни автомобили и водоноски.
Ситуацията е под контрол, въпреки поривите на вятъра, посочиха от общината и пожарната.

Даниел Панов увери, че няма риск от разрастване на пожара.
Със специализирана техника - булдозери, багери и самосвали, вече се извършва запръстяване. Въведено е 24-часово непрекъснато дежурство от екипи на пожарната.
Огнището ще продължи да тлее с дни. Регионалната инспекция по околна среда и водите извършва измервания на качеството на въздуха.
"Старата клетка на депото ще бъде рекултивирана, необходимите дейности са в процес на подготовка. Депонирането на отпадъците се извършва без проблеми на новата Втора клетка на депото, която наскоро бе въведена в експлоатация", посочва още Панов.

Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?