От днес до неделя "Арена армеец" в София е домакин на Световното първенство по фигурно пързаляне за юноши и девойки.
Състезанията стартираха в 12:00 с кратката програма при танцовите двойки, като българският дует Яна Божилова-Калоян Георгиев излезе на леда малко преди 13:00.
Тази вечер започва надпреварата и при спортните двойки.
Страната ни е представена още при девойките и юношите с Александра Фейгин и Александър Златков.
Общо 186 състезатели ще спорят за медалите в четирите категории.
Всички шампиони от миналата година вече преминаха в горната възраст и сега титлите са вакантни.
Мястото, където паметта никога не угасва: 9/11 мемориалът в сърцето на Ню Йорк
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?