Запомнящ се старт за Ерлинг Холанд във Висшата лига, шампионско начало за Сити

Ерлинг Холанд
20:30, 07.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Шампионът на Англия Манчестър Сити започна защитата на титлата си във Висшата лига с победа. „Гражданите“ се наложиха с 2:0 над Уест Хем Юнайтед. Двубоят от първия кръг на Премиър лийг се проведе на „Лондон стейдиъм“.

Новото попълнение на Манчестър Сити Ерлинг Холанд направи дебюта си в първенството на Англия запомнящ се. Нападателят реализира двата гола за успеха на „небесносините“.

Ерлинг Холанд беше точен от дузпа в 36-ата минута, отсъдена за нарушение срещу самия него от страна на вратаря на домакините Алфонс Ареола.

През второто полувреме 22-годишният нападател се разписа за втори път, след като в 65-ата минута беше изведен по прекрасен начин от Кевин де Бройне зад защитата на Уест Хем. За Ерлинг Холанд остана единственото възможно, да прати топката в мрежата за 2:0.

Пеп Гуардиола даде възможност на публиката да аплодира младия футболист, превърнал се в герой в двубоя, заменяйки го в 78-ата минута. На трибуните на стадиона беше и неговият баща – бившият футболист на Манчестър Сити Алф-Инге Холанд.

ОСК Левски отличи най-добрите си състезатели и треньори за 2023 г.
13:16, 28.03.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Дани Парехо призова Винисиус да не обръща внимание на провакациите
13:06, 28.03.2024
Сиприен Саразен: Парадоксално е, но работих 29 години, за да не се налага повече да мисля, докато карам
12:41, 28.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Спортни новини 28.03.2024 г., 12:25 ч
12:25, 28.03.2024
Петър Стойчев беше избран в екипа на Техническия комитет по плуване за Олимпийските игри в Париж
12:06, 28.03.2024
Фабио Канаваро: Бих тренирал Наполи безплатно
11:51, 28.03.2024
Макаби Тел Авив запази надежда за директно попадане в плейофите на Евролигата след успех срещу Валенсия
11:20, 28.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Френският институт в София организира дискусия на тема "Може ли спортът да допринесе за преодоляването на неравенствата между мъжете и жените?"
10:30, 28.03.2024
Финикс записа ценен успех над шампиона Денвър в битката си за влизане в плейофите, Лейкърс, Уориърс и Рокетс също с победи
10:08, 28.03.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
09:02, 28.03.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Жандармерия на ГКПП "Капитан Андреево" (ОБЗОР)