От днес рафинерията на "Лукойл" в Бургас няма да може да работи с руски нефт. Забраната беше приета от Народното събрание в края на декември.
Вчера изненадващо правителственият авиоотряд предупреди, че може да спре да изпълнява полети заради прекратяването на дерогацията. В писмо, ръководителят на Държавния авиационен оператор Златко Златев е уведомил министъра на транспорта Георги Гвоздейков, че на практика от 1 март нямат доставчик на керосин. Затова настояват - за тях дерогацията да продължи, или в противен случай ще трябва държавата да плаща по-скъпо за гориво.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата