Ще остане ли Община Казанлък без междуселищен транспорт?
В администрацията е получено уведомление от транспортната фирма, обслужваща линиите, за спиране на междуселищния транспорт на територията на общината. Това изненадващо действие от страна на превозвача е грубо нарушение на договора между него и Община Казанлък.
От днес 17 населени места остават без транспорт. Според превозвача не са изплатени общинските субсидии.
Мотивът ни да спрем линиите е нередовното неплащане от Община Казанлък на пари от ковид мерки - 193 000 лв. Съставен е акт от ДФК в рамките на 90 000 лева и ние се виждаме в невъзможност да си изпълняваме задълженията, защото нямаме пари за заплати и нафти, обясни пред БНТ представителят на фирмата превозвач.
Според него ситуацията е умишлена.

Зам.-кметът Даниела Коева обясни, че договорът с превозвача е дългосрочен. Заради пандемията още през 2020 г. разписанията са оптимизирани.
През януари са представени справки за дължимите суми и в момента общината проверява данните за наличие на основание за изплащане на ковид мерките.
Общината е изпратила искане към областния управител след полученото уведомление от превозвача и в момента се водят преговори с други фирми. Очаква се транспортът да бъде възстановен утре, заяви зам.-кметът.
Вижте повече в прякото включване на Десислава Петкова
Над 3500 отменени резервации в Банско за Великден заради войната в Близкия изток
Видинското село Дружба събра 11 000 евро за спасяването на храм, но средствата не стигат
Ямбол застана зад каузата за възстановяването на най-стария храм в града – „Света Троица“
"Артемис II" - нова ера в Космоса: "Орион" се отдалечи на над 406 608 км от Земята