Столичният инспекторат продължава проверките за спазване на мерките срещу COVID-19 в София. През март, съвместно с органите на реда, са извършени над 4800 проверки. Посетени са големи търговски центрове, вериги от хранителни магазини, както и по-малки супермаркети.
При проверките са установени едва 15 нарушения. Те са за неправилно носене на маски или свършил дезинфектант.
Проверяващите следят както за задълженията на търговците, така и за поведението на посетителите. Собствениците на магазини са задължени да създадат условия за спазване на дистанция, да осигурят дезинфектант, както и да имат график за дезинфекция на магазина.
Посетителите пък трябва да носят предпазни средства, като проверяващите следят и за правилното поставяне на маските.
В сила са и "зелените коридори" в които в търговските обекти трябва да бъдат допускани само хора над 65 години. Търговците имат задължението да осигурят пропускателен режим в този часови диапазон, но по закон право да изискват имат само служителите на МВР.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста