За кратко беше затворен проходът на Републиката, заради снегонавявания и закъсали тежкотоварни автомобили от северната страна. Към момента движението се регулира от пътна полиция и започва пропускането на спрените автомобили.
Заради обилния снеговалеж на Шипка е затруднено движението в прохода.
Силният вятър създава предпоставки за снегонавявания и видимостта е намалена. И в двата прохода работят десетки снегопочистващи машини. Движението между северна и южна България се осъществява при зимни условия.
На автомагистрала "Тракия" в Статозагорско вали обилен дъжд, но към момента няма затруднения с придвижването. Никъде в Старазогарска област няма затворени пътища. Заради влошаващите се метеорологични условия от пътна полиция призовават водачите, които не им се налага да пътуват спешно, да не предприемат излишни пътувания. Ако въпреки това им се наложи да пътуват, да тръгват на път само с подготвени за зимата автомобили. А именно - добри зимни гуми, пълни до горе резервоари, зимна течност за чистачки и топли дрехи.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив