Завишени нива на фини прахови частици във въздуха в София отчитат от сайта Еъркуолити. Нивата са нездравословни за чувствителни хора.
От Столична община препоръчват да слезем от колите днес и да използваме градски транспорт, както и при възможност да не се използва твърдо гориво за отопление.
Гражданската платформа "Еър София" отчита нива от 108 микрограма на кубичен метър на места, при норма от 50. Днес е високо замърсяването на въздуха още в Бургас, Пловдив, Кърджали и Плевен.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец