Украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Словакия в рамките на обиколката на украинския държавен глава из Европа, за да осигури съединяването на Украйна в НАТО и доставките на оръжия от съюзниците на Киев, предаде АФП.
"Зеленски пристигна днес следобед по покана на словашкия президент Зузана Капутова", заяви говорителят Мартин Стрижинец.
"Словакия е следващата. Важни срещи с в Братислава с президента Зузана Капутова, министър-председателя Лудовит Одор и председателя на Националния съвет Борис Колар. Заедно с нашия надежден съсед ще говорим за отбранителна подкрепа и евроатлантическа интеграция на Украйна, среща на върха на НАТО и Формулата за мир, двустранно сътрудничество и енергийна сигурност." заяви Зеленски във Туитър.
Чехия ще предостави хеликоптери и боеприпаси на Украйна
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
"Дейли Мейл": Българка, източила 54 млн. паунда, е на свобода и отново получава помощи
Живакът падна до -37°: Хиляди туристи са блокирани във Финландия след спрени полети заради студа
"Дейли Мейл": Българка, източила 54 млн. паунда, е на свобода и отново получава помощи
РЗИ – Варна предлага обявяване на грипна епидемия и онлайн обучение от 14 януари
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме