Той ще се срещне с американския вицепрезидент Камала Харис и с германския канцлер Олаф Шолц
Украинският президент Володимир Зеленски се присъединява днес към Конференцията по сигурността в Мюнхен.
Той ще се срещне с американския вицепрезидент Камала Харис и с германския канцлер Олаф Шолц.
Миналата година Зеленски участва във форума чрез видеоконферентна връзка.
Вчера украинският президент подписа две ключови споразумения за страната си - двустранен договор за сигурност с Берлин, а часове по-късно Зеленски отпътува за Париж, където сключи споразумение за сигурността и с Франция.

От двете държави Киев ще получи 10 милиарда евро за отбрана.
Снимки: БТА

Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините