Протестиращи земеделци блокираха с тежка техника кръговото кръстовище до входа до с. Труд (Карловско шосе) до Пловдив. Те запалиха бали сено, които впоследствие загасиха с мляко.
Машините отново ще влязат в Пловдив като днес се очаква да стигнат до бул. "България". На кръстовището с ул. "Васил Левски" ще направят обратен завой и ще се върнат в с. Труд.

По време на протеста земеделците обсъдиха и предложенията на правителството като констатираха лек напредък в преговорите.

Протестиращите решиха, че няма да правят жива верига на автомагистрала Тракия. Ако не постигнат желания резултат от срещата с властта по-късно през деня обаче, в понеделник заявиха готовност да блокират аутобана.
Текст и снимки: Нели Ангелова

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра