Средствата са обезпечени срещу държавна гаранция
Започва процедура за избор на финансираща институция на вертикалния газов коридор. Това заяви пред журналисти в Рим министърът на енергетиката Жечо Станков.
"Знаете, че България е първата държава, която работи по тази инфраструктура. Добрата новина е, че осигуреният ресурс, който са готови финансовите институции да ни предоставят, е 8 пъти по-голям от този, от който имаме нужда, а лихвеният процент е под 2% - също в пъти по-добре от този, който очакваме".
Средствата са обезпечени срещу държавна гаранция, обясни министърът.
"Това показва доверието на финансовите институции както към държавата, така и потвърждаване на интереса към българската енергетика, който бе показан и по време на облигацията, която емитирахме преди броени седмици".
- Има ли връзка с присъединяването към еврозоната?
Жечо Станков: Това е осребряване на положителния ефект от добрата новина от Брюксел за присъединяването на България към еврозоната.
Среща Радев – Мицотакис: Работи се за увеличаване на капацитета на интерконектора България – Гърция
Особеният управител на "Лукойл" вече не може еднолично да се разпорежда със собствеността на компанията
"Справедлива стойност": Нов пакет от мерки срещу високите цени на храните готвят управляващите
България и Гърция са ос на стабилност в Югоизточна Европа, каза премиерът Румен Радев
Наводнение в с. Тича: Военни се включват в разчистването на пострадалите къщи
След наводнението в село Тича: Доброволци се включват в разчистването на селото