За 17 години в затвора влиза жена, осъдена по обвинение, че е пребила до смърт собствената си майка, съобщиха от Софийският градски съд. Първоинстационната присъда е потвърдена от Софийски апелативен съд от 25 март 2024 г.
Убийството е извършено на 11 февруари 2021 г. в апартамент в жк. "Христо Смирненски" в София. Жената нанесла многобройни и силни удари с ръце и крака в тялото и главата на майка си. Деянието е извършено с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин.
Присъдата си жената ще излежава при първоначален строг режим.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата