Жирона победи класически Алавес и отново оглави Ла Лига

Жирона
Снимка: Facebook: Girona FC
08:58, 19.12.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Украинският нападател Артьом Довбик отбеляза два гола и Жирона победи с категоричното 3:0 Алавес в последен мач от 17-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което каталунците се изкачиха отново на върха в класирането.

Жирона е с 44 точки и води с две пред Реал Мадрид, който надви с 4:1 Виляреал. Барселона е на третото място с още седем точки пасив след равенство 1:1 с Валенсия.

Довбик откри резултата в 23-та минута с удар от близко разстояние след спасяване на вратаря на Алавес, а Порту покачи на 2:0 малко преди почивката с шут от ъгъла на наказателното поле. Украинецът заби второто си попадение от дузпа в 59-ата минута след нарушение срещу Ян Коуто.

Това е 14-а победа в 17 мача за Жирона, а Алавес е само с четири за 13-о място в ЛаЛига.