Жирона разгроми Гранада в последния си мач от сезона

Футболистите в червено-бяло отбелязаха седем гола при домакинския успех

23:56, 24.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Жирона

Жирона победи Гранада със 7:0 в мач от последния 38-и кръг в Ла Лига. Артьом Довбик се отчете с хеттрик за победителите.

Домакините подпечатаха успеха си още през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения. Ерик Гарсия откри резултата на стадион "Мунисипал де Монтивили" в Жирона след половин час игра. Защитникът засече с глава центриране на Виктор Циганков.

След като се отчете с асистенция Виктор Циганков удвои аванса на тима си само три минути по-късно. Полузащитникът засече от движение подаване в наказателното поле на Мигел Ортега за 2:0.

В края на първата част възпитаниците на Мичел получиха дузпа за нарушение на Рикард Санчес. Артьом Довбик бе точен от бялата точка.

След почивката футболистите в червено-бяло продължиха да бележат. Гол на Артьом Довбик бе отменен заради засада, но Виктор Циганков удвои головата си сметка в срещата. Украинецът получи подаване от резервата Савио и изпрати топката в опразнената врата.

Гостите довършиха срещата с човек по-малко, след като Факундо Пелистри получи втори жълт картон и бе изгонен заради грубо нарушение.

Домакините се възползваха от численото си предимство на терена и покачиха преднината си с попадение на Артьом Довбик. Кристиан Стуани също успя да запише името си сред голмайсторите, след като се появи в игра.

В последната минута на редовното време Артьом Довбик оформи своя хеттрик с гол от дузпа за фаул на Серхио Руис.

Жирона завършва сезона на 3-ата позиция в класирането с актив от 81 точки. Гранада изпадна, като за момента заема 19-ото място в подреждането с 21 пункта.

Ансамбълът на България направи подиум тренировка на еврошампионата по художествена гимнастика
Шави Ернандес: Не е лесно да напуснеш клуба на живота си