Жоао Феликс и Луис Суарес се развилняха срещу последния в Ла Лига

атлетико мадрид надигра барселона задълбочи проблемите куман
23:55, 02.04.2022

Атлетико Мадрид победи Алавес с 4:1 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Жоао Феликс и Луис Суарес отбелязаха по две попадения, а Гонсало Ескаланте вкара почетен гол.

През първото полувреме "дюшекчиите" бяха по-активния отбор на стадион "Уанда Метрополитано". Попадение на Тома Лемар бе отменено заради засада.

В следващата атака Жоао Феликс засече с глава центриране на Шиме Вършалко, за да се разпише с единствения точен удар през първата част.

След почивката гостите изравниха. Гонсало Ескаланте също се разписа с глава, след подаване на Едгар Мендес.

В 75-ата минута Флориан Лежюн извърши нарушение в наказателното поле и съдията Марио Мелеро Лопес отсъди дузпа. Луис Суарес върна преднината на тима си с хладнокръвно изпълнение.

Жоао Феликс и Луис Суарес отбелязаха по още един гол преди последния съдийски сигнал. Португалецът овладя отбита топка в наказателното поле и се разписа от близо, а в последната минута на редовното време уругвайският нападател бе изведен сам срещу вратаря, за да оформи крайния резултат.

Шампионите печелят шест поредни двубоя във всички турнири за първи път от четири години.

Атлетико Мадрид заема 3-ата позиция в класирането с актив от 57 точки. Алавес остава на последното място в подреждането с 22 пункта пункта.