Жорди Кайседо осигури минимална победа за ЦСКА над Берое

цска раздели кайседо милиона
21:57, 02.04.2022

ЦСКА победи Берое с 1:0 в мач от 25-ия кръг на родния футболен елит. Жорди Кайседо отбеляза победното попадение през втората част.

Собственикът на ЦСКА Гриша Ганчев и акционерът Христо Стоичков бяха в трибуните на стадион "Българска армия".

През първото полувреме Георги Йомов, Кийлан Лебон и Алюн Фал стреляха точно, но вратарите Генадий Ганев и Густаво Бусато спасиха.

След почивката Иван Турицов проби по десния фланг и подаде по земя към Жорди Кайседо, който засече паса с едно докосване, за да открие резултата.

Стойчо Младенов бе отстранен след бурна реакция и реплики към съдийския състав.

Нападателят на столичани отново изпрати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В края на срещата Карло Мухар получи директен червен картон за нарушение срещу Давиде Мариани. Старозагорци не успяха да се възползват от численото си предимство и записаха 11-а шампионатна загуба.

ЦСКА остава на втората позиция в класирането с актив от 52 точки. Берое заема 7-ото място в подреждането с 32 пункта.