Жозе Моуриньо готви промени за сблъсъка с ЦСКА

жозе моуриньо готви промени сблъсъка цска
17:34, 14.09.2021

След 5 поредни победи от началото на новия сезон Жозе Моуриньо подготвя промени в предстоящия мач на тима срещу ЦСКА в Лигата на конференциите.

Според италианския всекидневник “Il Tempo” португалският треньор ще подмлади стартовия състав на тима. Футболисти, които още не са имали шанс да заблестят, ще получат възможност срещу българския отбор.

Мараш Кумбула най-вероятно ще започне срещата от първата минута. В защита ще му партнира Рикардо Калафиори, който ще замени Матиас Виня на левия фланг на отбраната. Крис Смолинг също е пред завръщане, след като се възстанови от мускулна травма.

В предни позиции се очаква Жордан Верету да получи почивка, а негов заместник да бъде един измежду Амаду Диавара или Гонсало Вияр.

Първоначалните прогнози предричат, че Стефан Ел Шаарауи, Карлес Перес и Елдор Шомуродов ще оглавят атаката на “вълците”. Именно Шаарауи донесе победата с 2:1 над Сасуоло през уикенда. Италианецът отбеляза попадение в 91-ата минута в мач № 1000 в треньорската кариера на Моуриньо.

В Италия предричат още, че Борха Майорал най-вероятно ще се появи в игра през второто полувреме.

Двубоят на “Олимпико” е в четвъртък от 22.00 часа.

Автор: Милен Костов