Жребият за купа "Дейвис" за България - РЮА ще се тегли в четвъртък

Димитър Кузманов
11:12, 13.09.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Жребият преди мача между България и Република Южна Африка в турнира за купа "Дейвис" ще бъде изтеглен в четвъртък (15 септември), определи супервайзърът Ясин Лахдар от Тунис, представляващ Международната федерация по тенис (ITF) за двубоя в София.

Церемонията започва в 13.00 ч. в централната сграда на Българския национален тенис център (БНТЦ) в Борисовата градина, където в петък и събота (16-17 септември) ще се изиграе срещата между двата тима от Световна група II на световното отборно първенство за мъже.

Ден по-рано - в сряда (14 септември), ще се проведе официалната пресконференция с участието на капитаните на двата отбора - Валентин Димов и Кристо ван Ренсбург. Брифингът е насрочен за 13.00 ч. също в БНТЦ.

Във всеки от двата състезателни дни мачовете ще започват в 13.00 ч. Входът за зрители е свободен до запълване на капацитета на трибуните.

Българският отбор е в състав Димитър Кузманов (№162 в световната ранглиста), Александър Лазаров (№332), Александър Донски (№587) и Пьотр Нестеров (№877). Гостите от Южна Африка са в състав Филип Хенинг (№1310), Ричард Тонгоана (без класиране), Лейтън Кронйе (без класиране) и Рейвън Клаасен (№73 на двойки).

Победителят в мача между България и РЮА ще се класира за плейофите за влизане в Световна група I през 2023 г. Загубилият ще играе плейоф за Световна група II идната пролет.

Росица Денчева и Юлия Стаматова се класираха за четвъртфиналите на тенис турнир в Анталия
13:20, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
11 наши боксьори ще атакуват финалите на европейското в Белград
12:42, 25.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на европейската олимпийска квалификация по гребане
Чете се за: 01:55 мин.
Ботев Пд изпрати отворено писмо до БФС преди реванша с ЦСКА-София в турнира за Купата на България
11:40, 25.04.2024
Шампионът Марица Пд обяви, че Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на тима
11:35, 25.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров: Спомням си мача с Джокович в Мадрид. Исках да победя, за да спечеля малко пари и да се преместя в друг хотел
11:25, 25.04.2024
Тленните останки на кралица Елизабет II ще бъдат пренесени в Лондон днес
МААЕ: Киев и Москва дават индикации за съгласие за демилитаризирана зона в АЕЦ "Запорожие"