ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Съдът остави в ареста четиримата задържани за побоя над...
Чете се за: 03:42 мин.
Кутия с цигари "засилила и обърнала" трамвая в...
Чете се за: 02:37 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Журналисти от известни американски медии със забрана за влизане в Русия

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:55 мин.
По света
Снимка: БТА
Слушай новината

Русия забрани днес влизането в страната на 92-ма американски граждани, включително журналисти, съобщи руското министерство на външните работи, цитирано от ТАСС.

Списъкът, разпространен от ведомството в комуникационното приложение "Телеграм", включва 14 служители на в. "Уолстрийт джърнъл", както и 5 журналисти от в. "Ню Йорк таймс" и 4 журналисти от в. "Вашингтон пост", предаде агенция РИА Новости.

"В отговор на русофобския курс, провеждан от правителството на Джо Байдън с декларирана цел да "нанесе стратегическо поражение на Москва", неразделна част от който са "масовите" санкции срещу руски политици, представители на бизнес средите, учени и културни дейци, журналисти и медийни структури, влизането в Русия за 92 граждани на САЩ е забранено за постоянно", заяви руското външно министерство.

"Освен ръководителите и служителите на различни нива на агенциите за сигурност и разузнавателните служби, ръководителите на ключови компании от военнопромишления комплекс и финансовите институции, които доставят оръжие на Въоръжените сили на Украйна и спонсорират режима в Киев, в "списъка за забрана" са включени също редакциите и журналистите на водещи либерално-глобалистки издания, участващи в производството и разпространението на "фалшификати" за Русия и руските въоръжени сили, пропагандно "прикритие" на "хибридната война", разгърната от Вашингтон", се казва още в изявление на руското министерство.

Войната в Украйна предизвика най-тежката криза в отношенията на Москва със САЩ от Студената война насетне, отбелязва Ройтерс.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?