Зрински Мостар победи Ботев Пловдив и елиминира "канарчетата" от Лигата на конференциите

Пловдивчани са аут от евротурнирите.

23:00, 15.08.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Панатинайкос-Ботев Пловдив, отбор на Ботев
Снимка: Startphoto.bg

Зрински Мостар победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач-реванш от третия кръг на Лигата на конференциите. Пловдивчани спечелиха домакинството си с 2:1, но отпадат от турнира след общ резултат 2:3.

В 21-ата минута на стадиона под Белия Бряг в Мостар домакините получиха дузпа след нарушение на Ханс Кристиан Бернат срещу Матия Малекинушич. Стражът обаче се реваншира за фаула, като спаси изпълнението на Франо Млинар.

Босненци поведоха в 39-ата минута. Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране в наказателното поле на Керим Мемия.

След подновяването на играта гостите останаха с човек по-малко на терена. Антоан Конте получи директен червен картон удари без топка Матия Малекинушич.

В добавеното време на първото полувреме Самюъл Акере бе изведен сам срещу вратаря, но Марко Марич спаси удара му.

След почивката възпитаниците на Марио Иванкович се възползва от численото си предимство и удвои аванса си в 83-ата минута. Резервата Томислав Киш стреля по земя от движение след подаване в наказателното поле на Марио Чуже, за да изпрати тима си в следващия кръг на турнира.

В края на срещата гол на Вини Трибуле беше отменен заради засада.

За Зрински Мостар предстои двубой срещу победителя от двойката Гимараеш - Цюрих.