Звездното трио на ПСЖ се развилня за шампионатен разгром над Лил

псж разби гамба осака завърши стил предсезонното турне япония
08:22, 22.08.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Пари Сен Жермен победи Лил със 7:1 в мач от третия кръг на Лига 1. Звездното трио на тима, съставено от Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе, бе въвлечено във всяко едно от попаденията на тима.

Възпитаниците на Кристоф Галатие изпълниха център и Лионел Меси изведе Килиан Мбапе сам срещу вратаря. Нападателят откри резултата след едва 8 секунди игра с прехвърлящ удар.

Гол на Меси бе отменен поради засада, но това не му попречи да се разпише в 27-ата минута. Аржентинецът стартира атака от центъра на терена и собственоръчно я завърши с удар по земя в далечния ъгъл за 2:0.

Резултатът на стадион "Пиер-Мороа" стана класически в 39-ата минута, когато Неймар изведе Ашраф Хакими в наказателното поле, а бранителят стреля мощно по диагонал. След асиситенцията бразилецът записа и гол на сметката си с рязък шут в близкия ъгъл.

След почивката гостите продължиха да правят това, което могат най-добре - да бележат. Неймар удвои головата си сметка.

"Песовете" отбелязаха почетно попадение, дело на Джонатан Бамба от непосредствена близост.

Неймар и Килиан Мбапе на два пъти осъществиха контраатаки по учебник, за да допринесат за нови два гола на шампионите преди последния съдийски сигнал.

Марко Верати се превърна в шестият футболист на тима с 250 шампионатни мача. ПСЖ е първият отбор в историята на първенството, който да бележи поне по три гола в шест поредни гостувания.

Столичани са на върха в класирането с пълен актив от точки. Лил заема 12-ата позиция в подреждането с 4 пункта.