Гражданско недоволство стана причина правителството да отпуснe 1,5 млн. лева за за изграждане на пътен възел на Северната тангента до квартал Требич. Целта е да се облекчи трафика и да намалеят задръстванията.
Неведнъж жителите на кварталите "Илиянци", "Бенковски" и Требич" алармираха, че са изолирани от скоростния път и нямат достъп до новото съоръжение. След строителството на тангентата се оказа, че старите пътища през които минава трафика от Требич, са непроходими и не е предвидена възможност за излаз на потока от автомобили на тангентата.
Премиерът Бойко Борисов се срещна днес с жители на района и им обеща, че е работата по изграждането на локалите и улиците ще започне веднага.
Бойко Борисов, министър-председател: Глобихте ни 1,5 млн. лева на практика, без да имаме никаква вина, но отивайте хората да са спокойни. Бързо стройте, АПИ каквото трябва правете и да стане факт. Така че точката ви е приета, днес ще ви пратим парите и почвайте. Като стане готово ще дойдем и ще ни благодарите. Сега, бързо да строите и архитектът да върши работа.
Предколедни намаления - реални ли са отстъпките и как да се предпазим от измами?
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
Европа отговори на американския план за мир в Украйна със собствен модифициран вариант - вижте го