Общината в Благоевград предприема мерки срещу разпространението на болестта нодуларен дерматит по животните. Днес и утре ще се извърши пръскане срещу насекоми в района на Благоевград и селата Покровник, Бело поле, Българчево и Зелен дол.
Целта е да се намали популацията на кръвосмучещи насекоми, като част от мерките за ограничаване и ликвидиране на заболяването. Вирусът се предава и по механичен път, но насекомите се считат за основен преносител на заразата.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си