Любителите на изящните изкуства в Пловдив ще могат отново да се докоснат до творбите на Димитър Киров–Ди Киро.
Любителите на изящните изкуства в Пловдив ще могат отново да се докоснат до творбите на Димитър Киров–Ди Киро. Вярна на традицията, която художникът поставя приживе, съпругата му Русалия продължава да излага платната му на всеки свой рожден ден. И тази година близките на твореца са приготвили изненада за почитателите му.
Балетът е водещата тема в изложбата, посветена на рождения ден на Русалия Кирова. В двора на къща "Стамболян" в Стария град на Пловдив, където се намира постоянната експозиция от платна на Ди Киро, публиката ще открие специална изненада - пано, рисувано от художника за Международния балетен фестивал във Варна преди 13 години.
"Изведнъж аз го намерих, ей така скатано на руло. Това е новото, което ще покажа на моята публика, на публиката на Киров. Те всеки път, като дойдат и казват: ето има нещо ново, което не сме виждали", заяви Русалия Кирова - съпруга на ДиКиро.
Това е последната изложба в къща "Стамболян" за тази година. На 3 септември в нея започва планиран ремонт, финансиран от община Пловдив.
Бургаската опера представя "Канцонети под звездите" на остров Света Анастасия
От началото на август започва кампанията „Зелени библиотеки в парковете на София – 2026“
Тоня Димитрова: Гренландия ще остане една от най-важните геополитически теми и промените там засягат и България
Броят на езиците в света е намалял рязко през последните хилядолетия, твърдят учени
Утре е последната възможност за купуване на стаж за пенсия преди да поскъпне от 1 август