18 деца от детска градина "Слънчо" във Варна прекараха нощта в инфекциозното отделение на университетската болница, заради зараза. Животът им е вън от опасност, в момента лекарите изясняват какво е причинило неразположението им - вирусна инфекция или хранително отравяне.
30 деца от градината на възраст между 3 и 7 години са минали за последното денонощие през Инфекциозната клиника и част от тях са изписани за домашно лечение. Повече от половината обаче са били хоспитализирани с еднакви симптоми.
Доц. д-р Диана Радкова, началник на отделение "Инфекциозни болести": Коремна болка, гадене, повръщане - изразена отпадналост, до сънливост и повишена температура.
БНТ: Животът им извън опасност ли е?
- Категорично да!
Георги Владимиров, баща: Вчера като го взехме от градината започна да повръща - повърна два пъти и го докарахме тука... Общо взето го стабилизираха, на системи е! Мисля, че е от вирус, не е хранително натравяне, но те ще кажат вече повече хората, като излязат изследванията.
Лабораторните изследвания на децата ще покажат точно какво е причинило заразата, това ще стане до три дни. Първото съмнение беше за чревната инфекция, предизвикана от храната.
Днес детската градина беше затворена за пълна дезинфекция.
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините