Известен барман от Варна ще направи 2014 различни коктейла за 24 часа, с които ще кандидатства за рекорд в Книгата на Гинес.
Пенчо Пенчев - председател на Българската асоциация на барманите: "Реших да не им давам много време да се порадват на този рекорд и да си го върна обратно в България. 2014 коктейла има лека символика с 2014 година и датата на поставяне на самия рекорд 14 март."Според професионалните стандарти от вземането на поръчката до сервирането на коктейла не трябва да са минали повече от 3 минути. Майсторите в занаята приготвят питиетата и за минута.
Пенчо Пенчев: "По принцип сега има тенденция да се работи със свежи билки и плодове. Някои бармани прибягват до собствено производство горчивки и настройки, които помагат самият коктейл да стане по-оригинален и по-добър."Специално за зрителите на БНТ Пенчо Пенчев разкри съставките на най-новия си коктейл - джин, ликьор от зелена ябълка, сироп от естрагон, канелена, вода, джинджифил и листенца мента за украса. А за да стане сполучлив е необходимо само въображение.
Автор: Надежда Сутрева, Неделчо Чавдаров