В официално съобщение до медиите пресцентърът на парламента съобщи, че в деловодството на Народното събрание в 17.
Михаил Миков, председател на НС: Да, има подадена оставка и ще бъде разгледана по съответния конституционен ред. Нека да видим, утре имаме заседание, да видим дали има кворум. Знаете, че обикновено няма кворум. Ако има заседание, ще може да се разглежда и този въпрос. Благодаря ви.С лаконичен коментар в профила си във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че оставката е толкова закъсняла и оставяща след себе си разруха, че дори не е могъл да й се зарадва. Депутати от ГЕРБ заявиха, че утре ще влязат в пленарната зала, за да гласуват оттеглянето на кабинета. В предаването на БНТ "Още от деня" депутатът от БСП Антон Кутев каза, че тези, които са искали оставката, няма да живеят по-добре и обвини коалиционния партньор ДПС за провала на кабинета. За "Фокус" заместник-председателят на Народното събрание Алиосман Имамов обяви, че няма пречки оставката да бъде гласувана още утре, а от "Атака" заявиха, че утре ще влязат в пленарната зала, за да гласуват оставката на кабинета.
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък