ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

От първо лице: историята на Алис, която оцеля след терора в Париж

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:11 мин.
У нас

Трагедията в Париж има много лица, а съдбата - странни пътища.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Трагедията в Париж има много лица, а съдбата - странни пътища. Историята на Алис отново го доказва. Тя е французойка, влюбена в българин. Едно българско семейство сега се моли тя да се възстанови бързо. В трагичната петъчна вечер 29-годишната Алис бе простреляна с 2 куршума в гърба от джихадисти в бар, близо до площада на републиката. За щастие, животът й вече е вън от опасност. Разказ от първо лице на Ирина Цонева и Илия Иванов.
Кошмар, какъвто сме гледали само по филмите - 20-годишни джихадисти идват, стрелят с "Калашников" в бар Карион, в сърцето на Париж, бар, който дори не е популярен и който за щастие не е бил пълен с хора.
Излезлите да пушат на терасата не оцеляват, убиват ги до един! Вътре в бара по същото време е и Алис -29-годишна французойка и приятелка на българския художник. Стефан Николаев, с която той живее от две години: Тя е била вътре с близки и приятелки, една от тях също е ранена, били са на ъгъла на терасата, после влизат вътре а тези на терасата са били просто смляни.
Със Стефан се срещаме минути, преди той отново да тръгне към болницата, където след две тежки животоспасяващи операции лежи Алис.
"Това е при нея това чудо че има два куршума ви центъра на гърба и в таза, но нищо не е засегнато", разказва Стефан.
Сега остава надеждата и за бързо психологическо възстановяване разказва Стефан. Благодарен е на френските лекари и на цялата държава, показала в този тежък миг своята искрена солидарност към пострадалите.
Стефан: - В самата нощ на тези хора бяха наистина невероятни...
БНТ: - Кажете ми, моля, какво ви каза Алис, какво е мислела в този момент?
Стефан: - Написа ми обичам те, успяла е, мислела е, че умира....
БНТ: - Твоите мисли сред този терор, в който пострада толкова близък твой човек?
Стефан: - Това е една реалност, война, която се надявам да не продължи дълго... Но градът е разкошен, прекрасен и ние оставаме тук и живеем.
Животът е красив и животът продължава. С тези думи Стефан ни казва довиждане и тръгва отново към болницата, за пореден път. При Алис.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?