Протест в София срещу поскъпването на билета за градски транспорт. Той ще бъде тази вечер пред сградата на общината в 18 часа. Недоволството е заради увеличаването на билета от 1 лев на 1,60 лв. от 1 юни. Събитието се организира във "Фейсбук".
Старите билети от 1 лев няма да важат след 1 юни. Те ще могат да се подменят с нови с доплащане. Пътуващите без билет или с билети на старата цена ще бъдат глобявани с 40 лв., а ако не искат да платят на място, ще бъде съставян акт за 200 лв. Междувременно стана ясно, че в Административния съд са постъпили над 40 жалби срещу поскъпването.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си