ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

7 млрд. лв ще инвестира АПИ за пътищата в Северна България

bnt avatar logo от Виолета Никифорова
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Близо 7 млрд. лева ще бъдат инвестирани в пътищата в Северна България през следващите години. Това съобщи председателят на Агенция "Пътна инфраструктура" Георги Терзийски в Русе.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      С цялостното завършване на автомагистрала "Хемус", на отсечките Русе-Велико Търново, Видин - Ботевград, обходният път на Габрово и тунелът под Шипка ще се изградят пътни комуникации, които ще ускорят икономическото развитие на Северна България.

      Така транспортната връзка между София, Варна, Русе и Видин ще бъде по-бърза и безопасна, заяви шефа на Агенция "Пътна инфраструктура". Засега обаче проектът за магистралата "Русе - Велико Търново" се бави заради съдебни процедури.

      Георги Терзийски - председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура": Ние сме готови да го започнем веднага след окончателното решение на административния съд от Русе-Бяла и с обхода на Бяла, общо около 75 км.

      Очаква се в два от участъците Русе-Бяла, където стават много тежки катастрофи и обходът на град Бяла да бъдат инвестирани 670 млн.лв , а отсечката Бяла-Велико Търново да струва половин милион лева.

      Пътят Русе- Велико Търново ще се строи успоредно с доизграждането на автомагистрала "Хемус".

      Очакванията са трасето между Ябланица и Боаза да приключи предсрочно и да бъде пуснато до началото на есента.

      Свързани статии:

      Пътищата в Северна България и Хемус ще се строят с приоритет
      Пътищата в Северна България и "Хемус" ще се строят с приоритет
      Близо 500 млн. лева ще бъдат инвестирани в основни ремонти на републиканските пътища у нас тази година. Предстои АПИ да направи оглед на отсечките след зимата и да се приоритизират обектите. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройство Петя Аврамова в Търговище.
      Чете се за: 00:23 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?