Над 70 деца от Русенската професионална гимназия по корабостроене и корабоплаване получиха днес речно кръщение. Поводът е Международният ден на река Дунав, който в България отбелязваме за 13-и път. За дунавските преживявания на децата помогнаха хората от Държавното предприятие „Пристанищна инфаструктура”.
Изборът на Мая Кирова от 9 „б” клас на Професионалната гимназия по речно корабостроене и корабоплаване да се обучава там далеч не е случаен.
Мая Кирова: „Избрах я, защото искам да наследя професията на дядо ми и да работя по реката и да развивам града с помощта на реката. Винаги, когато видя река Дунав, се сещам за дома, за детството.”
Мая и над 70 нейни съученици, облечени в сини тениски, тръгнаха през центъра на града към реката, самите те - още една жива река от млади лица.
Моряците от пристанището „кръстиха“ учениците с имена на водни обитатели. Младежите научиха как функционира Речната информационна система, разгледаха Пристанищния терминал Русе - Запад и се разходиха с корабчето „Русчук”.
Аферата "Баба Алино": Краен срок за премахване на оградата на незаконния град
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
След катастрофата на "Челопешко шосе": Обвинение за умишлено причиняване на смърт
Сбогувахме се с Любен Дилов-син: Колеги и приятели го изпратиха в храм „Света София“
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
След тежката катастрофа на "Челопешко шосе": Искат повдигнати пешеходни пътеки и повече контрол
Диана Русинова: Принизили сме Закона за движение по пътищата до една широко отворена врата в полето