За 13-ти път организаторите настояха за оттегляне на правителственото решение за промяна устройствения план на Национален парк "Пирин", обявяване на реалния собственик на концесионера и международен одит на концесията с участие и на гражданското общество.
Според протестиращите се прави опит да бъде съсипана и Витоша. Участниците в шествието отново поискаха оставките на министъра на околната среда Нено Димов и на вицепремиера Валери Симеонов, отхвърляне на внесените лобистки, по думите им, поправки в Закона за горите, отмяна на промените в Закона за опазване на земеделските земи, както и разследване на заменките по Черноморието.
В столицата протестът започна от Площад "Независимост" пред Министерския съвет.
Освен в София протести имаше и в други градове в страната, включително Свищов и Сливен. Шествия се организират в Бристол, Виена и Париж.
Хората обичат истории за герои и злодеи – професор Стивън Пинкър в "Панорама"
Почина проф. Тодор Варджиев - автор на дизайна на документите за самоличност у нас
Преговорите САЩ-Иран в събота: Американски пратеници отиват в Пакистан
Изборът на новите депутатите: Кой район предпочетоха избраните от две места?