Повечето спирки на градския транспорт във Варна нямат указателни табели с номера на автобуси и маршрути. За това съобщиха зрители на БНТ 2. Варненци и гостите на града трудно се ориентират и често хващат автобус в грешната посока.
Варна е голям курортен град и е недопустимо да няма ориентири за туристите. За много от тях е мисия невъзможна, попадайки в градския транспорт да се ориентират без екскурзовод.
“То няма никакво обозначение, никъде не пише нищо, от половин час стоя тука и не знам кой автобус на къде пътува. "
"Няма нищо, което да пише на табелата, няма такива работи. Търся, питам хора кой автобус да хвана.“
Близо 240 са спирките на градския транспорт във Варна. На много от тях няма указателни табели, а на тези на които има, не е написано нищо, установи репортерската ни проверка.
"Даже и постоянен жител да си пак не можеш да се ориентираш за къде пътуват.“
Спирките във Варна са така анонимни вече седмици наред. И скоро да предстои изписването на информация по тях, недопустимо е третата по големина община в България да причинява това на жителите и гостите си дори един ден. Търсенето на спирка с табела, на която да пише номера на автобуси и маршрути, накрая се увенча с успех. Но се оказва, че някой се е объркал и е поставил табелата на грешна спирка. Мястото й е от другата страна на булеварда. А върху нея изнервен пътник ясно е написал мнението си за “интегрирания“ градски транспорт във Варна.