Силно корозирал артилерийски снаряд беше открит при ремонта на булевард "Васил Левски" във Варна. Боеприпасът е без взривател и е намерен на метър дълбочина.
Работниците първоначално помислили, че е счупена част от багера и извадили снаряда с ръце. Веднага подали сигнал на 112 и районът бил отцепен от полицията. На мястото дошъл специализиран екип на Военноморските сили.
Снарядът беше транспортиран до площадка, където ще бъде обезвреден. Движението по булеварда вече е възстановено.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец