Красимир Кюркчийски звуча тази седмица в една от големите зали в града по случай 80-ата годишнина от рождението на композитора. Симфоничният концерт беше организиран от Дружеството за популяризиране на българската музика в Германия под патронажа на генералния ни консул в Мюнхен и включваше и творби на Сен Санс и Чайковски.
Публиката, сред която дипломати от няколко страни, представители на баварското правителство и много журналисти, се наслади на прекрасното изпълнение на българските виртуози от ГЕНЕЗИС Оркестра с диригент Йордан Камджалов и солисти Мариан Краев - цигулка и Ивайла Кирова - пиано.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите