Студенти по медицина от Варна и Стара Загора организираха „Болница за плюшени мечета" във Велико Търново. Инициативата е част от международен проект, целящ да помогне на децата да преодолеят страха от лекарите. По време на кампанията в старата столица малчуганите се запознаха отблизо с лекарската професия, като лекуваха играчките си с помощта на различни специалисти и влязоха в ролята на техни медицински асистенти.
В болницата за плюшени мечета всяко дете води своята играчка първо на консултация при личен лекар, споделя симптомите му, а след това го преглежда специалист.
Ростислав: Болеше го лапичката. Счупена му е ръката, превързаха го и аз му сложих лепенка.
Калоян Минчев: Кученцето ми е болно, крачето го боли. Мога кислородна маска да му сложа. Много е хубава тази професия, лекарите помагат на хората.
Никол: Аз дойдох, защото ми беше любопитно. Доктора ни обясни как се правят снимки.
Инициативата е на Асоциацията на студентите медици у нас, като освен да помогне на децата да преодолеят страховете си, цели и да помогне на бъдещите лекари да се запознаят отблизо с детските страхове и вълнения.
Габриела Панайотова - председател АСМБ град Варна: Искат да обиколят всеки един от кабинетите, да научат повече, разпитват ни различни неща, свързани с медицината и вярваме, че тази кампания ще промени тяхното виждане и отношението им към лекарите.
Освен за работата на лекаря по време на кампанията, студентите си говориха с децата за личната хигиена на всеки човек и ползите от здравословното хранене.
                                            
                    
                        В търсене на справедливост: Близки на загинал моторист излязоха на протест в Пловдив
                    
                    
                                            
                    
                        Заради промените в климата пчелите в България са намалели драстично в последните години
                    
                    
                                            
                    
                        Нови ограничения за движение в двете нискоемисионните зони в София влизат в сила от декември
                    
                    
                                            
                    
                        "България на прага на еврозоната" - конференция на високо равнище в Бояна
                    
                    
                                            
                    
                        "Забележителна ангажираност" на Украйна към присъединяването й към ЕС