Премиерът Бойко Борисов изпрати благодарствени писма на премиерите на Румъния, Полша, Литва, Унгария и Испания за подкрепата в преговорите по пакета "Мобилност едно", съобщава правителствената пресслужба.
"Въпросите на автомобилния транспорт са прекалено важни за европейската икономика, за да бъдат решавани по спешност", пише още премиерът, като допълва, че следващият Европейски парламент и Комисия трябва да поемат тази отговорност.
Благодарности Борисов отправя и към работещите в автомобилния транспорт и шофьорите на камиони от Румъния, Полша и Литва, които подкрепиха българските превозвачи по време на протестите в Брюксел на 10 януари.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите